Yatak Odası Dekorasyonu İçin Dekorasyon Önerileri

Yaşam alanlarımızın kişisel bölümü olarak bilinen yatak odalarının kişilerin zevk ve tarzına uygun olarak dekore edilmesi odada geçirilen vaktin kalitesini arttırmaktadır. Oda dekore etmek çoğu kişi tarafından masraflı ve zor bir iş olarak görünmektedir. Ancak doğru teknikler ve uygulamalarla odanızı oldukça düşük maliyetlerle dekore etmeniz mümkündür. Oda dekorasyonu yapmak için odanın komple değiştirilmesi düşüncesi oldukça yanlıştır. Çünkü ufak dokunuşlarla da odanızın havasını değiştirebilir, kendi tarzınızı odanızda yansıtabilirsiniz.

Yatak odası dekore edilirken öncelikli olarak odanın büyüklüğü, odada yer alan büyük mobilyalar ve odanın güneş aldığı bölümlerin iyi bir şekilde saptanması oda dekorasyonu için yol gösterici olacaktır. Örneğin; eğer odanız küçük ve tek taraftan güneş alıyor ise, odanın güneş alan bölümlerinde mobilya kullanılmaması ve odada yer alacak mobilyaların birden fazla işlevi olan ürünlerden seçilmesi doğru bir tercih olacaktır. Bunun aksine odanız büyük ve birkaç noktadan güneş alıyor ise, odanın doğru bölümlendirilmesi ve fazla mobilyayla kullanılarak odanın karmaşık ve göz yorucu bir görünüm oluşturulmaması sağlanmalıdır.

2014-Yatak-odası-dekorasyonu-2Yatak odaları, kişilerin kendine vakit ayırması ve günün stresinden uzaklaşarak dinlenebilmesi için ideal bir ortam sunarlar. Bu nedenle yatak odalarının ferah ve dinlendirici bir görünümde olması gerekmektedir. Odanızda kendi tarzını yansıtmak için kullanacağınız tablo, aydınlatma sistemleri, raf, pike takımları, süs eşyaları gibi dekoratif ürünlerin doğru ve yerinde kullanılması odanızda istediğiniz görünümün oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Örneğin; odanızda bir dinlenme köşesi oluşturmak istiyorsunuz. Bunun için küçük bir rafın üzerine yerleştireceğiniz kitaplar, uzanma koltuğu ve doğru bir lamba işinizi görecektir.

Odanızın samimi ve rahat bir görünüm oluşturması odanızı dekore ederken dikkat etmeniz gereken bir diğer noktadır. Bu sayede odanızı benimseyerek odanızda geçirdiğiniz vakitlerde motivasyonunuzu hızlı bir şekilde yükseltme şansı bulabilirsiniz.

Yatak odalarının kalabalık, karanlık ve göz yorucu materyallerle dekore edilmesi, bireylerin sağlıklı bir dinlenme ve uyumu ortamı oluşturmasının önüne geçecektir. Bu da bireylerin güne zinde ve sağlıklı bir şekilde başlayamamasına neden olacaktır. Oda dekorasyonu yaparken, emin olamadığınız yerlerde bu konudaki deneyimli kişilerden veya dekorasyon örneklerinden yardım alabilir, uygun fiyatlı ürünlerle dekorasyon maliyetini en aza düşürebilirsiniz.

Pike takımları: http://www.halistores.com/pike-takimlari

Bir önceki yazım olan Sosyal Medya Neden İnsan İlişkilerine Odaklanır? başlıklı makalemi de okumanızı tavsiye ederim.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on LinkedInEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir