WordPress İçin En İyi SEO Eklentileri

WordPress en iyi SEO eklentileri, bu eklentiler wordpress ile hazırlanan web sayfalarınızı optimize etmenize yarayacaktır. WordPress kuşkusuz Dünyanın en iyi açık kaynak kodlu blog yazılımları arasındadır. Bunu tüm blog kullanıcıları bilirler. En çok tercih edilen yazılımlar arasında olmasının sebebi ise kullanışlı olmasıdır. Eklentiler aracılığıyla daha da kullanışlı olan wordpress yazılımları için hazırlanmış bir çok eklenti bulunmaktadır. Bizler siz değerli ziyaretçilerimiz için en iyi seo eklentilerini bir araya getirerek açıklamak istedik. Detaylar aşağıdaki gibidir;

All in One SEO Pack;

1-all-in-seo-pack

Bu eklentiyi bilmeyeniniz yoktur sanırım. En çok kullanılan ve en popüler seo eklentisidir. Bu eklenti aracılığıyla aşağıda maddeler halinde paylaştığımız konularda destek alabilirsiniz.

  • XML Site haritası desteği.
  • Google Analytics desteği.
  • Gelişmiş Kanonik URL’ler.
  • Tüm arama motorları için otomatik sayfa başlığı, açıklaması.
  • Otomatik META etiketlerinin oluşması konusunda destek.
  • Kopya içerikleri engellemeye yarayan özellikler.

SEO by Yoast;

2-WordPress-SEO-by-Yoast

 

Bu eklentiyede al in seo pack gibi web sitenizin optimize edilmesi için ihtiyacınız olacaktır. İkisi arasında bir tercih yapmalısınız. Diğer eklentilere göre içeriklerinizin kelime yoğunluğunu analiz ederek sizleri uyarabiliyor. Başlıklarınızı, açıklamalarınızı, anahtar kelimelerinizi Xml Sitemap, rss, robots.txt ve htaccess dosyalarınızı oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz.

Google XML Sitemaps;

3-google-XML-Sitemaps

 

Bu eklentide adından anlaşıldığı üzere site haritamızı oluşturmamıza yarıyor. Arama motorları botlarının içeriklerimizi daha çabuk indexlemesini sağlamaktadır. Sitemizde yaptığımız herhangi bir değişikliği anlık olarak arama motorlarına bildirir.

WP Super Cache;

Blogunuz da yer alan içerikleri, görselleri ön belleğe alarak sunucu performansının iyileşmesini dolayısıyla sitenizin açılış süresinin iyileşmesini sağlayan eklentiler arasında en popüler olanıdır. Web sayfalarımızın açılışının hızlı olması arama motorlarının en önemsediği kriterler arasındadır. Bu eklentiyi mutlaka kullanmanızı önermekteyim.

Breadcrumb NavXT;

4-Breadcrumb-NavXT

Bu eklenti ile konumsal kırıntı yollar oluşturabilirsiniz. Yani bir konunuzun bağlı olduğu kategoriyi ve ana kategoriyi arama motorlarına aynı zamanda kullanıcılarınıza gösterebilirsiniz. Oldukça faydalı bir eklentidir.

Bir önceki yazım olan WordPress İçin Hatasız Mysql Veritabanı Oluşturma başlıklı makalemi de okumanızı tavsiye ederim.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on LinkedInEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir