Son 5 Yıl İçinde İnternet Populasyonu En Çok Büyüyen Ülkeler!

İnternet dünyası geliştikçe, bu dünyaya erişim kurulan teknolojik aletlerin de gelişmesi paralelinde, inanılmaz bir internet kullanıcı sayısı artışı yaşanmaya başladı. İnsanlar her türlü işlerini internet platformlarından görür oldular. Bu nedenle de, internet uyumlu akıllı telefonlar, laptoplar, mobil cihazlar ve tabletler gibi çok sayıda teknolojik cihaz hayatımızın her alanında yer aldı.

Bu kadar yoğun ve hızlı yaşanan gelişmeler, şüphesiz ki dünya üzerinde kaç kişinin paylaşımlarda ve kullanımlarda bulunduğunu da merak ettiriyor. Özellikle bu alanda tutulan istatistikler, ülkeler ve bölgeler hakkında da insanlara fikir veriyor. Yalnızca istatistik bilginin öğrenilmesi olarak değil, firmaların stratejilerine de yansıyabilen bu bilgiler, kaçınılmaz olarak her sene araştırılıyor.

2014 yılının son çeyreğinde yapılan bir araştırma neticesinde, aşağıdaki görselde yer alan sonuçlar ortaya çıkmıştır. 2010 ile 2015 yılları arasındaki sürecin söz konusu olduğu tabloda, internet kullanıcı sayısı en çok artan ülkeler konu edilmiştir.

Genel geçer bir kural, bu tabloda da işliyor. Üretmeyen ancak tüketen toplumların, bu tip tüketim tablolarında başı çekmesi, gayet doğal karşılanıyor. Öte yandan, ekonomik durumu iyi olmayan ve “gelişmekte olan” şeklinde sıfat alan ülkelerin de listede olduğunu görebilmek mümkün.

Listenin ilk sırasında, 5 yılda % 556 büyüyen Filipinler yer alıyor. Filipinler’den sonra ise Endonezya, Güney Afrika, Hindistan ve Rusya bulunuyor. Ülkemiz ise, ilk 10 sırada yer almıyor.

Unutmadan belirtelim, araştırmayı eMarketer yapmıştır.

Büyütmek için tıklayın.

Büyütmek için tıklayın.

Bir önceki yazım olan Akıllı Saatler Okullarda Yasaklanmaya Başladı başlıklı makalemi de okumanızı tavsiye ederim.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on LinkedInEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir