Sniper Elite 3 Oyunu

Sniper-Elite-3-oyunuSniper Elite 3 adından anlaşılacağı üzere bir keskin nişancılık oyunu ve serinin üçüncü oyunu. Oyunun yapımcısı Rebellion yayıncısı ise 505 Games. Çoğu savaş oyunu gibi 2. Dünya Savaşı’nı konu ediyor. Karakterimiz Karl Fairburne kendini Kuzey Afrika’da savaş meydanının ortasında buluyor. Düşman öldürdüğünüz de cephanesini alma gibi tipik olaylar bu oyunda da mevcut.

Oyun gizlilik esasına dayandığı için yapay zekâ daha da önemli oluyor ama bu konuda bazı dezavantajları var oyunun mesela düşmanın arkasından yaklaşırken sesi duymasına rağmen hiçbir tepki vermiyor. Bazen de çok uzak mesafeden hafif adım seslerini bile duyması da ayrı bir ironi tabi ki. Co-op modu ve multiplayer modu da oyunda olan özelliklerden artık her fps oyununda olması gerek özellikler bunlar zaten.

Sonuç olarak oyun birkaç eksikliğinin dışında keskin nişancıları tatmin edecek özellikte duruyor. Oyunun artıları vuruş hissi güzel mekân tasarımları çok hoş yapılmış biraz da fazla vahşice serinin diğer oyunlarına göre. Handikapları da yapay zekânın biraz kıt olması ve kamera açısında birkaç sorun olması.

http://blogkaew.com/

Bir önceki yazım olan Online Alışverişte Güvenlik başlıklı makalemi de okumanızı tavsiye ederim.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on LinkedInEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir