Sınırsız ve Ücretsiz Bulut Depolama Servisi: Hive

iCloud’un hacklenmesi, Dropbox’ın kullanıcı dosyalarını silmesi, Microsoft’un Onedrive’ına müşteri çekme çalışmaları yada diğer birçok bulut depolama servisinin yaptığı kampanyalar veya başına gelen sorunlar; bir şekilde müşterilerini etkiliyor. Ancak son zamanlarda bulut depolama servisleri arasında ünlülerin çıplak fotoğraflarının alınması yada şifrelerin çalınması; güvenilir sayılan depolama servislerinin güvenilir olmadığını akıllara getirdi. Film, müzik, video yadabelge gibi herhangi bir dosyayı online ortamda saklayıp her yerden ulaşabilme teknolojisi, geleceğin en büyük ihtiyaçlarından biri olacağı için; her firmanın kendine ait bir servisi var. Ancak çoğu ücretli olup,yeteri kadar ihtiyacı karşılayamıyor.

Hive isimli bulut depolama servisi ise; burada ön plana çıkıyor. En iyi bulut depolama servislerinden birisi olan Hive, temel olarak iCloud yada Google Drive gibi byük depolama servislerinin özelliklerine sahip. Ancak bunu diğerlerinden ayıran şey;  tamamen sınırsız ve ücretsiz olması. İstediğiniz boyuta kadar depolama yapabiliyor ve hiçbir şekilde bir süre sınırlamasına sahip değilsiniz.  Ancak bu hizmetin bedeli olur diyen kullanıcılar için şunu söylemekte fayda var. Firma; reklamlardan para kazanıyor. Sizden depolama ücreti almıyor ancak depolama alanında, indirme kısmında sürekli reklamlarla karşılaşıyorsunuz.

Reklamsız bir Hive hesabı almak yada HD yayın desteğine kavuşmak için elbette ücret ödemeniz gerekiyor. Hive’in premium bu paketlerindeki fiyat, eğer Hive arkadaşınız 10′un altında ise 9,99 dolara kadar çıkıyor. Yani ne kadar çok Hive arkadaşı, o kadar az ücret oluyor ve 100 tane Hive arkadaşınız varsa, ücretsiz olarak reklamsız bir şekilde servisi kullanabiliyorsunuz.

Bir önceki yazım olan HepHaber.Com Sayesinde Yerel, Ulusal ve Global Haberlere Saniyeler İçerisinde Ulaşın başlıklı makalemi de okumanızı tavsiye ederim.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on LinkedInEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir