Niche (Niş) Kelime Bulma ve Analizi

Sizlere niche kelime nasıl bulunduğuna dair kısaca düşüncelerimi aktarmaya çalıştım. Umarım işinize yarar diyerekten konuya giriyorum. Düşünün, her şeyin başı düşünmekten geçer. Bir arabayı göz önüne alalım ve siz o arabadan belki bir niche kelime üretirken ben yüzlerce kelime üretebilirim. Birazdan örnekler ile de açıklayacağız. Niche kelimeler 2 çeşitten oluşmaktadır. Bunlar eylem bildiren ve madde ismi olan kelimelerdir. Şimdi araba örneğimize geri dönmüş olur isek öncelikle eylem bildiren niche kelimelere bakalım. Benim aklıma gelenler:

– Lastik değiştirme
– Tire replacement

niche-kelime-bulma

– Akü değiştirme
– Battery replacement

niche-kelime-bulma-2

Gördüğünüz gibi zaten sonuçlar sizin lehinize sonuçlanmaktadır. Yani Türkçe niche kelime ile para kazanmak çok zordur. Ama Türkçe bulduğumuz bir kelimenin İngilizce hali sizler için mükemmel bir niche olacaktır. Şimdi bu bulduğumuz nichelere uygun domain seçeneklerimize bakalım hemen unutmayın bu pazarda yalnız değilsiniz ve her an artık sizin gibi düşünen birçok kişi var. Domaine baktığımızda com-net-org uzantılarından herhangi birisi boşsa ve dolu olanlar da büyük bir rakip değilse satın alabilir ve o alana girebiliriz. Ama yine de aklınıza gelen ilk şeyi hemen alarak işe koyulmayın bence kendi niche kelimenizi üreterek herkesten farklı bir tarza hizmet edin. Bu yüzden yürürken bile baktığınız yerlere boş bakmayın ve sürekli analiz halinde olun. Bazılarınız belki diyebilir niche kelimeler böyle bulunmuyor çok analiz yapılıyor. Bu her ne kadar daha ayrıntılı bir hâle gelse de önemli olan şeyin Google’de başı çekmek olduğunu unutmayın. Az rekabetin olduğu bir kelimede özgün makaleler girip anahtar kelimeleri doğru hazırlayıp başı çektikten sonra kazanmaya başlayabilirsiniz. Hatta doğru bir SEO çalışması ile siteniz, anahtar kelimenizde 1-2 ay içinde birinci sıraya gelecektir.

İyi çalışmalar…

Bir önceki yazım olan Yerel Şirketinizi Google'a Ekleyin başlıklı makalemi de okumanızı tavsiye ederim.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on LinkedInEmail this to someone

Yorumlar

  1. Şükrü Eryılmaz

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir