Microsoft Office 2016 Bu Sene Çıkıyor

Geçtiğimiz günlerde kontrollü bir şekilde tarihin derinliklerine gönderilen Windows 7 ile gündeme gelen Microsoft, 2015 yılı itibariyle yeni işletim sistemi Windows 10′u devreye alacağının sinyallerini verdi. Bir etkinlik düzenleyerek yeni Office hakkında da duyurularda bulunan Microsoft, popüler uygulamaları olan Word, Excel, Power Point, One Note ve Outlook programlarının dokunmatik ekrana uyumlu mobil versiyonunları için de girişimlerde bulunduğunu açıkladı. Bu konu hakkında pek detay vermeyen şirket, Office’in yeni versiyonu ile ilgili olarak ise “Office 2016″ ismini kamuoyu ile paylaştı.

Office 2016, önümüzdeki birkaç ay içinde ise piyasaya sürülecek. Bu bilgi de şirket tarafından açıklanan önemli noktalardan biri oldu.

Söz konusu program ile ilgili ikinci duyuru gününde de pek detay vermeyen Microsoft, yalnızca Office’in alışıldık masaüstü tarzına devam edeceğini ve bu yönde herhangi bir sıkıntının bulunmadığını ifade etti.

microsoft office 2016

Aynı zamanda Microsoft, yeni işletim sistemi olarak piyasaya sunacağı Windows 10′u kullanan telefon ve tabletlerde, Office’in asıl uygulamaları olan Word, Excel ve Power Point programlarını da dokunmatik versiyonları ile ücretsiz şekilde kullanıma açacak.

Bir önceki yazım olan Akıllı Saatler Okullarda Yasaklanmaya Başladı başlıklı makalemi de okumanızı tavsiye ederim.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on LinkedInEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir