Masaüstü için Hangouts uygulaması çıktı!

Google’ın Whatsapp, Facebook Messenger yada Line gibi sosyla mesajlaşma uygulamalarına rakip olarak geliştirdiği ve Google Talk’tan sonra Hangouts olan mesjalaşma uygulamasını sürekli güncellemesine ve yenilemesine rağmen, gerekli kullanıcı sayısına ulaşamadı. Tüm servislerini tek bir Gmail üzerinden halletmeyi amaçlayan Google, Hangouts uygulaması için yenilikçi planları hayata geçiriyor. Yakın bir zaman önce mobil uygulamasını yeniden elden geçiren şirket, daha düzenli ve görsel bir yapıya kavuşmuştu. Bunun haricinde Gmail üzerinden sohbet ve Chrome Hangouts eklentisi ile sohbet etme imkanı bulan kullanıcıları sevindirecek bir durum meydana geldi.

hangouts-chrome-uygulamasi

Standart olarak  Google Chrome tarayıcısına eklenti şeklinde gelen uygulama revize edilerek, masaüstü uygulaması haline dönüştürüldü. Google Chrome OS ve Windows kullanıcılarının kullanımını kolaylaştıracak şekilde dizayn edilen tasarım, Facebook Messenger’ın balon sohbeti görünümüne benziyor. Bir Chromebook ve Windows bilgisayarda hızlıca sohbet etme imkanı sunan uygulama, sohbet balonları sayesinde aktif olarak sohbet ettiğiniz kişileri görebiliyor ve yazdıkları mesajların ön izlemelerine bakabiliyorsunuz. Bilgisayarına yoğunlaşmış kişilerin rahatsız olmayacağı şekilde sağ alt alanda bulunan simgelerle sohbetlerini sürdürebileceklerdir.

Uygulamanın çalışabilir olması için Google Chrome açık olması gerekmiyor. Ancak bir Chrome uygulaması olduğu için Google Chrome arka planda uygulama çalıştırmasına izin vermelisiniz ki zira otomatik olarak bu şekilde gelmektedir. Bu yeni uygulama sesli görüşme veGoogle Voice entegrasyonu özelliklerine de sahiptir.  Dileyen kullanıcılar Google Chrome Web Store mağazasına gidip uygulamayı kurabilir yada güncelleyebilir. Dileyenler ise direkt olarak buradan bağlantıya ulaşabilir.

Hatırlatmakta fayda var. Bu eklenti, daha önce Chrome’a kurulabilen eklentiden farklı olup masa üstü uygulamasıdır.

 

Bir önceki yazım olan Google’da Online Görüntülü Sanal Doktor Hizmeti Edinin başlıklı makalemi de okumanızı tavsiye ederim.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on LinkedInEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir