Jyrobike ile Bisiklet Kullanmak Artık Çok Kolay

bisiklet-1Bisiklet sürmeyi 1 günde öğrenin! Sendeleseniz bile sizi otomatik olarak dengede tutan dünyanın tek bisikleti. Çocuklar için bisiklet kullanmayı öğrenmek çok heyecanlı ancak acı verici bir süreçtir. Defalarca düşerler ama vazgeçmeyenler en sonunda bisiklet sürmeyi öğrenirler. Ancak bu deneyimi göze alamayan çocuklarımız bugüne kadar bisiklet kullanmayı öğrenemiyordu.Her alanda olduğu gibi bu alanda da bilimsel çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. Bisiklet kullanım oranını arttırabilmek, çocuklara bisiklet kullanmayı öğretebilmek ve çevre dostu bu aracın yaygınlaşmasını sağlamak için yapılan çalışmalar sonucu Jyrobike ismi verilen bir bisiklet geliştirildi. Bu bisikletin en önemli özelliği ise, dengeyi kendisinin sağlıyor olması. Yani bisiklet üzerinde siz dengede duramasanız bie, ön tekerleğinde bulunan patentli jiroskop teknolojisi sayesinde denge kutusu devreye giriyor ve bisiklet kendi dengesini sağlıyor. Çocukların bisiklet kullanmayı öğrenmesini kolaylaştıracağını tahmin ettiğimiz bu ürün, 3-8 yaş arası çocuklar için tasarlanmış.

Bisiklet Sürmeyi Öğrenmenin En Kolay Yolu

Bisiklet üzerinde dengenizi kaybettiğinizde Jyrobike hem kendi dengesini hem de sürücüsünün dengesini düzeltir. Böylece çocuklar düşmeden bisiklete binme keyfini yaşarken, pek çoğu sadece 1 gün içerisinde bisiklete binmeyi öğreniyor. İnsanlar Jyrobike’ı ilk gördüklerinde adeta büyüleniyorlar. Aslında sadece bilim ve jiroskop teknolojisi kullanılarak geliştirilen bu ürün, oldukça etkileyici. Dengeyi sağlamak için, ön tekerleğin içerisine benzersiz bir kontrol kutusu eklenmiş.

Çocuklarınızın Yeteneklerini ve Özgüvenini Hızlıca Görün

bisiklet-2Bütün çocuklar, bisiklet sürmeyi öğrenmek için sabırsızlanırlar. Ne var ki öğrenme süreci için sabırsızlanan çocuğu henüz görmedim 🙂 Çoğu çocuk bu süreci korkutucu ve acı verici olarak tanımlıyor. Jyrobike ile bütün bu endişe ve başarısızlık korkusu en aza indirgeniyor ve başarı anı çok daha yakın oluyor. “Ben bunu yapabiliyorum!” düşüncesini de beraberinde getiriyor jyrobike.

Jyrobike’ın yaratıcı ekip, Jyrobike’ı daha güvenli ve kullanışlı hale getirmek için çalışmalarına devam etmektedir. Yıllar süren çalışmalar sonucu, kullanıcılardan olumlu geri dönüşler aldıklarını dile getiren ekip, jiroskopun da desteği ile sürücülere eşsiz bir deneyim yaşattıklarını söylüyor.

Engelli çocuklara yardımcı olmak için de esin kaynağı olabilecek bir proje. Hareket etme, dengede durma ve görme gibi zorluklar yaşayan engelli çocuklar için pek çok proje yapılabilir Jyrobike sayesinde.

Bir önceki yazım olan Bayanlara Özel Tasarlanan Akıllı Bileklik: Elemoon başlıklı makalemi de okumanızı tavsiye ederim.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on LinkedInEmail this to someone

Yorumlar

  1. Tarık

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir