İşinize Yarayabilecek SEO Programları

SEO Programları, adından da anlaşılacağı üzere SEO sürecini yönetmemizi sağlayan programlara verilen isimdir. Piyasada bir çok seo programı bulunmaktadır. Bunların kimisi çok iyi algoritmalara sahipken kimisi sade ve basit yazılımlardır. Bu yazımda siz değerli okurlarımıza piyasada yer alan en kaliteli SEO yazılımları hakkında bilgiler aktaracağız. Hem görsel hem metin halinde anlatacağımız bu konuyu umarız beğenirsiniz. Yazımızda başlamadan önce bir konuya değinmek istiyorum. Değerli ziyaretçi ve okurlarımız. Aşağıda sizlere tanıtımını yapacağımız programlar ile web sayfalarınızı geliştirebilir, arama motorlarında iyi konumlara getirebilir ve bir çok kriterde iyileştirebilirsiniz. Sadece yapmanız gereken doğru stratejiyi yakalayabilmek. Bizler bu yazımızda bir kaç stratejiden de bahsedeceğiz.

Piyasada yer alan iyi seo programları;

  • Senuke X
  • Sick Submitter
  • Money Robot Submitter
  • Bookmarking Demon
  • Magic Submitter
  • Scrape Box

Bu programların arasında duymuş olduklarınız da vardır duymadıklarınız da o nedenle hepsini tek tek açıklama gereği duydum. Sırasıyla başlayalım;

SEnuke-X

 

Senuke XCr

Web siteniz için yapmayacağı hiç bir şey yok. Sosyal imlemeden paravan blog açılmasına, makale gönderiminden web 2.0 profil sitelere link eklemeye kadar bir çok seçenek. En büyük özelliği ise linkwheel yöntemini tek başına uygulayabilmesi. Siz projeyi çiziyorsunuz sonrasını SEnuke XCr gerçekleştiriyor. 14 günlük deneme sürümünü http://www.senuke.com/xcr/ bağlantısından indirebilirsiniz. Tam sürüm için ödemeniz gereken ücret ise 147 $ gibi bir rakama. Eğer gerçekten bu işe gönül verecek, sitenizle ilgilenecek ve sürekli backlink kaynağı sağlayacaksanız bu yazılımı satın alabilirsiniz.

 

Sick Submitter

En uygun programlardan birisi diyebiliriz. İmleme, dizinlere ekleme, blog yorum, rss gönderimi, profil bağlantılar ve makale gönderimi yapabilmektedir. Programı 3 gün boyunca tam sürüm deneyebiliyorsunuz. R10 web sayfasında seo paketleri satmış olduğum dönemlerde bu programı kullanıyordum. O dönemlerde bu program çok işimi görmüştü ve bir çok kişiye backlink hizmeti sunmuştum. Tabi direkt ana domain yerine paravan sitelere uygulayarak sitelerin fayda görmesini de sağladık. İşte bu programlarda bahsetmiş olduğum strateji de bu. Kesinlikle sitenizi onlarca, yüzlerce platforma göndermeyin. Paravan siteler açın o sayfaları gönderin. Sick submitter en ideal yazılımlardan birisidir. Biraz yavaş ama artık idare edeceksiniz.

 

Money Robot Submitter

Son dönemlerin popüler yazılımı. Bu yazılımın en güzel ve ekonomik yönden katkı sağlayan özelliği capcthayı kendi başına çözebilmesidir. Ekstradan Capctha ‘ya para vermemek ne kadar güzel değil mi? Capctha’nın ne olduğunu bilmeyenler için bu noktada kısaca açıklamada bulunmak istiyorum. Spam gönderimlerden kurtulmak için geliştirilmiş, insan olup olmadığınızı anlamak için rakamlardan veya yazılardan oluşan bir sorgu alanıdır. Karşımıza gelen görselde ki soruyu ya da yazıyı yine altında bulunan kutucuğa yazmakla bu kodu çözmüş oluyoruz. Umarım anlatabilmişimdir. Bu yazılımı da değerlendirebilirsiniz.

 

Bookmarking Demon

Sosyal imleme mi yapmak istiyorsunuz? Bu işin babası bu yazılımdır. Kullanımı biraz zordur ama işini gerçekten temiz yapar. Raporlama seçeneğinden, liste bulmasına kadar bir çok özelliği bulunmaktadır. Üstelik belli başlı scriptlere değil tüm imleme platformlarına gönderim yapabilir. Sadece imleme konusunda hizmet veren programa sadece 1 defaya mahsus ücret ödemektesiniz.

 

Magic Submitter

Benim önerebileceğim programlar arasında en iyisi diyebilirim. Bu programında aylık maliyeti biraz yüksek. Ben bu parayı verebilirim, sürekli olarak kullanacağım diyenler arasındaysanız gerisini düşünmeyin ve satın alın. Yapmadığı hiç bir şey yok diyebilirim. PDF bağlantılar, Forum sitelerine gönderimler, micro blog eklemeleri, sosyal platformlarda paylaşımlar, sosyal imlemeler, web 2.0, video backlink ve dahası. Ben kullandığım için kefilim diyebilirim. Tam sürümüne aylık ödeyeceğiniz rakam 67 $

 

Scrape Box

Blog sitelerine yorum göndermeye yarayan bir uygulamadır. Bilmeyenlerin sayısı çok azdır. Geçmiş dönemlerin efsanevi programı. Yorum gönderiminin yanı sıra dilediğiniz platforma ait listeleri bulabilirsiniz. Örneğin imleme sitelerine mi ihtiyacınız var bırakın scrabebox bulsun, hem de çalışan kaynakları bulsun.

Bu programları kullanan her bireye göre bir tanesi en iyisidir. Kimine göre scrabe box kimine göre money robot submitter. Herkes kendi kolayına gelen uygulamayı övüyor bende öyle yaptım. Ama sizleri de düşünerek bu tür bir tanıtım yaptım. Size hangisi uygun ise onu tercih ediniz. Ama kesinlikle ana domainlerinize uygulamayınız. Açmış olduğunuz yan blog siteleri, forum siteleri, sosyal ağlarınızı bu tür programlar aracılığıyla farklı yerlere ekleyiniz. Faydasını göreceksiniz.

seo-programlari

Bir önceki yazım olan WordPress İçin Hatasız Mysql Veritabanı Oluşturma başlıklı makalemi de okumanızı tavsiye ederim.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on LinkedInEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir