iOS’tan Android’e Geçiş Rehberi

Telefonlar değiştikçe ve farklılaştıkça, kullanıcıların ihtiyacı olan telefon modelleri de biranda değişebiliyor. Artık Android’in de iOS ile baş başa gitmesi ve hatta ön plana çıkması; Android 5.0 ile daha da belli olmaya başladı. Büyük ekran devrimi ile birçok kullanıcıyı kendine çekmeye çalışan Apple, daha önce Apple’dan iOS’a geçiş rehberi hazırlamıştı. Ancak kısa bir süre önce Android 5.0′ı yayımlayan Google, kendine ve işletim sistemine güvenerek; iOS’tan Android’e geçiş rehberi hazırladı. Bu rehber, iOS işletim sistemi kullananların Android 5.0 Lollipop sürümüne nasıl geçiş yapacağını anlatıyor.

android-vs-iosiPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile Android tutkunlarını kendine çekmeyi başardığını düşünen Apple, kendi işletim sistemine geçişi kolaylaştırmak için hazırladığı rehbere karşılık Google, Android 5.0 ile kullanıcısını elinde tuttuğunu ve iOS’tan müşteri çekmek istediğini yayımladığı rehber ile kanıtlamış oldu.

Geçiş rehberi sayfasına buraya tıklayarak gidebilirsiniz. Rehberde temel uygulamaları ele alan Google, iOS hesaplarına yönelik uygulamaların, Android 5.0′da da var olduğunu kanıtlamak istemiş. Geçiş rehberinde iPhone ve iPad’de ki müzik ve resimleri nasıl taşıyacağınızı, rehberinizdeki numaraları nasıl aktaracağınızı ve Apple hesaplarınıza ait e-postalarınızı nasıl Gmail uygulaması ile senkronize edeceğinizi anlatmış.

Söz konusu rehberde tamamen Apple hesapları üzerine durulmuş ve her bir adım, detaylı bir şekilde anlatılmış. En sonda ise Google Play hakkındaki verilerden bahsedilmiş ve iOS’ta bulunan çoğu uygulamanın ve daha fazlasının kendilerinde de olduğunu anlatmışlar.

Basit ve kolay adımlarla iPhone’dan herhangi bir Android cihaza geçmek isteyenler için eğitici ve yardımcı bir rehber olduğunu belirtmekte fayda var.

Bir önceki yazım olan USB Şeklinde Kartvizit başlıklı makalemi de okumanızı tavsiye ederim.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on LinkedInEmail this to someone

Yorumlar

  1. Beray

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir