Hızlı İndexleme İpuçları

GooglebotHızlı bir şekilde indexlenmek istiyorsanız, size birkaç tavsiyede bulunacağım.

  1. Güncel İçerik: Bildiğiniz üzere güncel içerik, olmazsa olmazımız… Google Bot’ları sitenizi güncelleme hızına göre şekilleniyor ve sitenize alışıyor. Ona göre sitenize uğramaya başlıyoruz. Güncel içeriğe ne kadar önem verirseniz botların o kadar fazla uğrak yeri olursunuz.
  2. İmleme Siteleri: Spam yapar derecesinde olmamak şartı ile kaliteli imleme siteleri indexlenme hızında aktif rol oynayacaktır.
  3. Sosyal Medya: Son yazılarınızı Facebook, Google+ gibi sosyal ağlarda paylaşarak botların dikkatini çekebilirsiniz.
  4. Ping Servisleri: Ping servisleri, sitenizdeki yeni yazı veya sayfalar hakkında arama motorlarına veriler göndermektedir. Ping servislerini otomatik ya da manuel olarak kullanabilirsiniz.
  5. Sitemap: Sitemaplar sayesinde Google, sitenize yeni bir sayfa açılıp açılmadığını tarayabilmektedir. Webmaster Tools’a sitemap ekledikten sonra indexlenme hızınızda artış görülecektir.
  6. İçerik Yorumları: Ziyaretçiler tarafından yapılan yorumlar, sayfanın güncellenmesini sağladığı için Google’nin dikkatini çekecektir. Bu yüzden aralıklarla kendiniz de birkaç yorum yazabilirsiniz.
  7. Sidebar’da “Son Yazılar”: Sidebar’da bulunan “Son Yazılar” bölümü ile Google’nin son yazılarınıza dikkat çekmesini sağlayabilirsiniz.

Bunların dışında, sitenin hızı, ana sayfanın güncelliği, sayfa içlerindeki “Benzer İçerikler” bölümleri ve içerik sayfasına eklenen etiketler, aktif rol oynamaktadır.

Şimdilik bu kadar, bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle…

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on LinkedInEmail this to someone

Yorumlar

  1. Cemal Tahsinoğlu

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir