HDD Dolum İçin En Uygun Harddiskler

Ev ya da iş yerlerinizde, HDD dolum yaptırdığınız taşınabilir diskleri televizyon ya da bilgisayarınıza bağlayarak en iyi ve kaliteli film keyfini yaşamak istiyorsunuz fakat sizin için en uygunu hangisi karar veremiyor musunuz ?

Gayet doğal çünkü taşınabilir olması, usb gücü ile çalışması hatta internet bağlantısı bile olması gibi çok çeşitli özellik, marka çeşitleri ve fiyat aralıkları var.

Belirtilen tüm bu özelliklere göre alım yaparken mutlaka karşılaştırmada bulunmanız önerilir.

Hard disk tam olarak nedir ?

Hard disk, taşınabilir disk, hdd aynı anlamlara gelir ve büyük depolama alanlarına sahip donanımlara denir.

Yaptırmış olduğunuz HDD dolumları uzun yıllar boyu saklayabilmeniz için en uygun araçtır.

HDD dolum için en uygun harici diskler nelerdir ?

Eğer ihtiyaçlarınızı tamamen karşılamayacağını bilmeden herhangi bir harici hard disk alırsanız yetersiz disk alanı gibi bir çok nedenden dolayı paranızı çöpe atmış olabilirsiniz.

İşte karşılaştırma yapabileceğiniz HDD dolum’a en uygun

  • Uygun marka seçimi: Her ne kadar WD, Toshiba ve Samsung en iyi olarak lanse edilse de gördükleri iş bakımından farkları oldukları söylenemez.
  • Medya özelliği: Hdd dolum yaptırdığınız harici diskinizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için seçmeniz gereken bir özelliktir. Medya özelliği sayesinde en iyi kalitelerde 3D ve 2D filmlerinizi izleyebilir, televizyonlarınızda tak çalıştır özelliğini kullanabilirsiniz.
  • Fiyatlar: Marka ve özelliklerin çoğalması, teknolojinin ilerlemesi ile birlikte fiyatlar ilk yıllara göre oldukça ucuzlamış durumda. Özellik ve markasına göre genellikle 100 – 600 TL arasında değişir, tabi ki televizyonunuza wi-fi ile bağlanmasını istiyorsanız 3000 TL’ye kadar hard diskler bulabilirsiniz.

Bir önceki yazım olan Online Alışverişte Güvenlik başlıklı makalemi de okumanızı tavsiye ederim.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on LinkedInEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir