Google’dan Apple’a Karşı Sağlık Uygulaması: Google Fit

iOS 8 ile iPhone’u değiştiren özelliklerden birisinin sağlık uygulaması HealthKit olduğunu söylemiştik.  Google ise sağlık alanında Apple, Samsung, Nike gibi diğer firmaların gerisinde kalmamak için Google Fit adında bir sağlık uygulaması geliştirdi ve en büyük rakibi olarak gördüğü HealthKit‘e cevap vermiş oldu. AşağıdaGoogle Fit sağlık uygulaması ile nelerin geldiğini sizlere aktarıyoruz.

Google Fit‘in iOS 8 ile gelen HealthKit rakibi olduğunu gösterecek pek çok özellik söz konusu. Google’ın Android 5.0 ile stok Android modellerinin geliştirilmeye başladığını biliyoruz ve iOS gibi tek bir Android işletim sisteminin oluşmaya çalıştığını görüyoruz. Google Fit’de bu alanda yapılan uygulamalardan birisidir ve sadece Android için yayımlanmıştır. Ayrıca uygulama HealthKit gibi kullanıcı egzersizlerini ve egzersiz istatiklerini tutuyor.

google-fit

Google Fit, tüm spor aktivitelerini tek elden yönetmeye çalışıyor. Bisiklet, koşu ve yürüme gibi aktiviteleri de takip edebiliyor ve sizin hedef belirlemenizi, hedeflerinize ne kadar kaldığını, başarıp başaramadığınızı size söylüyor. Uygulamanın artısı ise; diğer sağlık uygulamaları,kendi verilerini Google Fit veritabanına aktarabiliyor. Ayrıca Google Fit uygulaması, piyasadaki Android Wear cihazları ile uyumlu çalışıyor ve verileri web üzerine kayıt edipGoogle hesabınızla istediğiniz yerden ulaşabiliyorsunuz.

Uygulamanın tam anlamıyla başarılı olup olmadığını söyleyemeyiz. Çünkü sorunlu bir başlangıç yaptığı ve healthKit’ten artısı olmadığı gözüküyor. Uygulamanın HealthKit’in indirilmesini arttırıp arttırmayacağı yada kendisinin başarılı olup olmayacağını, ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Bir önceki yazım olan Lacoste başlıklı makalemi de okumanızı tavsiye ederim.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on LinkedInEmail this to someone

Yorumlar

  1. Emre

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir