Çin Takvimine Göre Yaşınızı Hesaplama

M.Ö 200’lü yıllara kadar uzanan ve geçmişte olduğu kadar günümüzde de gerçekliğini koruyan Çin Takvimi büyük kitleler tarafından takip ve merak edilmektedir. Çin Takvimine göre burcunuzu yorumlamak için öncelikle yaşınız hesaplamanız gerekiyor. Çin Takvimine göre yıllar farklı tarihlerde başlamıştır. Eğer, Ocak ve Şubat ayları dışında kalan aylarda doğduysanız işiniz çok daha kolay olacaktır. Mart, Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim, Kasım, Aralık aylarında doğmuş iseniz yaşınıza 1 ekleyerek Çin Takvimine göre yaşınızın kaç olduğunu bulabilirsiniz.

çin takvimiOcak ve Şubat aylarında doğanlar ise aşağıdaki tabloda Çin Takviminde yılların hangi zamanda başladığını görebilirler. Eğer kendi doğduğunuz tarih o yılın başlangıç tarihinden önce ise yaşınıza 2 eklemeniz gerekmektedir. Çin Takvimine göre başlangıç gününden daha sonra ise 1 ekleyerek bulabilirsiniz.
Çin takvimi ile şu son günler de birçok hurafe sizinle birlikte peşinizden geliyor olabilir. Ne yapacağınız konusunda henüz net bir fikir oluşmayadabilir. Özellikle çin takvimine göre cinsiyet hesaplamak için önce kaç yaşınızda olduğunuzu hesaplamanız gerekiyor. Bazı kişiler yaşına 1 ekleyip hesapla derken bazı kişiler de direk yaşın olarak hesapla bir sorun olmaz diyor ancak bunu birçok kimse yanlış biliyor olabilir. Size şimdi göstereceğim taktik ile bu sorunda kurtulmuş olacaksınız.

Size vereceğimiz altta ki linke tıklayarak detaylı bilgiyi bulabilirsiniz ve çin takvimi ile daha geniş detaylı bilgiler öğrenebilirsiniz.
Ek olarak çin takvimine %100 güvenmekte siz de takdir edersiniz ki büyük bir yanlış olacaktır çünkü çin takvimi de sonucunda insan eli ile yapılmış gereksiz bir istatik tutumu gibi birşeydir. Bu yüzden dolayı buralara büyük umut bağlayan ailelere önerim lütfen buralara umut bağlamayın çünkü yanlış çıktığında hem yaptığınız hazırlıklar hem umudunuz boşa gidiyor.
Kaynak: http://www.gebelikhesaplama.web.tr/cin-takvimi

Bir önceki yazım olan Zeka Oyunlarının Lideri başlıklı makalemi de okumanızı tavsiye ederim.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on LinkedInEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir