Bayanlara Özel Tasarlanan Akıllı Bileklik: Elemoon

Giyilebilir teknolojinin giderek yaygınlaştığını, birçok markanın akıllı saat yada akıllı bileklik işine girdiğini, bu yüzden fiyatların düştüğünü daha önceki yazılarımızda belirtmiştir. Turkcell T-Fit ülkemiz adına başarılı örneklerden birisi. Akıllı saat olsun akıllı bileklik olsun, genel olarak tasarımlar unisex olmaktaydı. Kadınlara yada erkeklere özel tasarımlar piyasaya sürülmemişti. Bu alandaki ilk çalışma, hedef kitlesi kadınlar olan ve kadın girişimciden çıkan elemoon olacak gibi görünüyor. Kickstarter‘da olan proje Jing Zhou tarafından hayata geçirilecek ve kadınların aksesuar olarak kullanabileceği akıllı bileklikler üretecek.

Elemoon, teknik açıdan diğer akıllı bilekliklerden farkı yok. Sadece tasarım ve görsellik açısından kadınlara hitap eden bir bileklik olarak gün yüzüne çıkıyor. Bilekliğin özellikleri arasında hareket sensöürü bulunuyor ve Bluetooth bağlantısı sayesinde telefondaki bildirimleri akıllı bilekliğinizdeki led ekranı kullanarak bildiriyor. Bildirim şekli ise kullanıcıların dikkatini çekecek tarzda geliştirilmiş. Kalp şeklindeki bildirim simgesi ile bileklik hoş bir görüntüye kavuşuyor.

elemoon-bildirim

Kickstarter üzerinden 100 bin dolarlık fon ihtiyacı ile ortaya çıkan ürün, 158 bin dolar bağış alarak hızlı bir şekilde hayata geçmiş. Şu anda ürün 199 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunuluyor ve ürün Şubat 2015′de dağıtıma başlanacak. Ürünün bu şekilde şubat ayına ertelenmesi, sevgililer günü için olduğu düşünülüyor. Sevgilinize ve eşinize harika bir hediye olacağı şüphesiz.

Akıllı bileklik furyasında tasarım açısından farklılık ile ortaya çıkan şirketlerin, kişiye özel veya farklı teknolojilerle piyasaya çıkması, rakiplerinin önüne geçirecektir.

Bir önceki yazım olan Instagram, Facebook ve Twitter Etkileşim Oranları ve Analizi başlıklı makalemi de okumanızı tavsiye ederim.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on LinkedInEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir