Backlink Hâlâ İşe Yarıyor

backlinkSon güncellemeler sonunda insanların kafasında meydana gelen en önemli bilgilerden biri de backlink işe yaramıyor safsatasıdır. Bu bilgiyi verenlere kesinlikle inanmayın backlink her daim işe yaradı ve her zaman işe yaramaya devam edecektir. Bu konuda backlink ile ilgili kesin bir dille ile uyarmak isterim çünkü backlink işe yaramıyor diyen insanların ben kesinlikle bu işten bir çıkarı olduğunu düşünüyorum. Backlink işe yaramaz veya Google backlinke göre sıralamaları ayarlamazsa neye göre karar verecek buna kesinlikle bir yorum şarttır. Eğer backlink olmasın veya backlink ile herhangi bir işlem yapmasın arama motorlarının hali backlinksiz bir hiçtir.

Backlink paketleri alırken de dikkat etmek gerekiyor. Backlinksiz olmaz dedik ancak çoklu alımlar da oluşabilecek sıkıntılardan bahsetsek sanırım yeridir. Kalitesiz backlink paketleri alımları yapanların halleri en fazla 2 – 3 ay sonra backlinkleri ile kırmızı bir bildirim ile gmaillerinde gözükmektedir. Bir daha düzeltmek isteseler de bunun ne kadar zor olduğunu söylemek sanırım bize düşer. Bunun nasıl bir zorluk olduğunu şu şekilde açıklayayım. Google Manuel Spam yedikten sonra sitenizin tekrar sıralamalara dönmesi ve eski sıralamasını almasını çok zordur. Bunun için yeni bir siteye harcanan bilgi ve emeğin çok daha fazlası gerekir backlinkin önemini asla göz ardı etmeyin.
Lakin backlink aldığınız da karşılacağınız sorunları da unutmayın.

Kaynak: www.necmeddin.com/backlink-paketleri/

Bir önceki yazım olan Web Tasarım Ajansı başlıklı makalemi de okumanızı tavsiye ederim.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on LinkedInEmail this to someone

Yorumlar

  1. Sesli Nerede

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir