Apple’dan Arama Motoru mu Geliyor?

apple arama motoru

Dünyanın iki büyük şirketi. Birisi Apple diğeri de Google! Dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alan Apple kendi arama motorunu çıkartarak Google’a rakip olmaya hazırlanıyor olabilir. Apple’ın büyük hayran kitlesi olduğunu hesaba katarsak Google’a dişli bir rakip geliyor diyebiliriz.

Apple’ın yayınladığı bir iş ilanı acaba Apple arama motoru mu çıkarıyor sorularını akıllara getirdi. Apple tarafından yapılan iş ilanında ‘Yüz milyonlarca kullanıcının kullanacağı bir arama platformunun geliştirilmesinde yer alacak kreatif program yöneticisi arandığı” belirtiliyor.

Durum böyle olunca dev teknoloji şirketi Apple, kullanıcılara farklı deneyimler yaşatacak bir arama motorunu piyasaya sürebilir. Tabii konunun kesinliğinin olmadığını belirtelim. Belki de Apple, arama motoruna benzeyen daha öne hiç görülmemiş bir platform üzerinde de planlamalar yapıyor olabilir.

Apple eğer yeni bir arama motoru piyasaya sürerse iOs işletim sistemli cihazlarda da varsayılan arama moturunun Apple arama motoru olacağı ise kaçınılmaz olacağını belirtmekte fayda var. İlerlediğimiz günlerde Apple’ın gerçekten de bu konu üzerinde çalışıp çalışmadığını hep beraber göreceğiz. (kaynak: techgriff)

Bir önceki yazım olan Film Önerileri ile Film Bulma Derdi Kalktı! başlıklı makalemi de okumanızı tavsiye ederim.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on LinkedInEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir