Apple Ekranın Tamamına Parmak İzi Okuyucusu Koyacak

parmak izi tarayıcısı

Apple’ın tanıtımını yaptığı günden günümüze kadar büyük ilgi toplayan parmak izi okuyucusu Touch ID yeni dönemde yalnızca fiziksel tuşu üzerinden kullanılmayacak. Apple geçtiğimiz günlerde Touch ID teknolojisini tüm ekran üzerinden kullanılması için yeni bir patent aldı.

Patente ait yayınlanan görsellerdeki görüntülere göre artık Touch ID teknolojisi parmak izi okuyucusundan bir adım öteye götürmeye hazırlanılıyor. Geliştiricilere ve uygulamalara yeni bir özellik daha katacak olan bu yenilik artık 4 parmağın da aynı anda okuyucuya gösterilebileceği anlamına geliyor.

Artık daha karmaşık güvenlik yöntemlerine sahip olacak olan cihazların böylelikle en üst seviyeye Apple tarafından taşınılması bekleniyor.

Uygulamaların da parmak izi okuyucusu ile açılacağı ise diğer bilgiler arasında yer alıyor. Mobil cihaz güvenliğinin akıbetinin ne olacağı şimdilik tam olarak bilinmiyor. Gözler Apple’ın yeni aldığı patente çevrilmiş durumda. (kaynak: techgriff)

Bir önceki yazım olan Akıllı Saatler Okullarda Yasaklanmaya Başladı başlıklı makalemi de okumanızı tavsiye ederim.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on LinkedInEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir