Akıllı Saatler Okullarda Yasaklanmaya Başladı

akıllı saat

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte giyilebilir cihazların da ortaya çıkması kaçınılmaz oldu. Fakat bu cihazların ortaya çıkması ile birlikte okul yöneticileri oldukça tedirgin olmuş gibi gözüküyorlar. Öğrencilerin geçmişte hesap makineli saatler ile okula gitmesi hoş karşılanmazken şimdi bu durum yerini akıllı saatlere bırakmış durumda. Amerika başta olmak üzere birçok ülkede yasaklar gelmeye başlıyor. Ders esnasında kopya çekileceği yönünde ortaya atılan iddialar sonucunda yasaklar uygulanmaya başlayacak.

Ortaya çıkan akıllı saatlerin tasarımlarının ve işlevselliklerinin artık tamamen belli olması ile birlikte ABD’nin en önde gelen eğitim kurumları okul içine bu saatler ile girilmesini yasakladı.

Diğer yandan İngiltere’nin Londra kentindeki City University’de akıllı saatleri numaralandırarak giriş esnasında plastik poşetlere koyarak çıkışa kadar bu cihazlara erişilmesini yasaklıyor. (kaynak: techgriff)

Bir önceki yazım olan Apple'dan Arama Motoru mu Geliyor? başlıklı makalemi de okumanızı tavsiye ederim.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on LinkedInEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir