6 Tane Kaliteli Backlink Alabileceğiniz Yer

Bu yazımızda 6 adet PR değeri yüksek backlink sitesi paylaşacağız. Aşağıda belirteceğimiz sitelerden alacağınız linkler ömür boyu kalıcılığını koruyacaktır. Bu sitelerden bağlantı alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta alan adı uzantınız ile aynı anchor text’i kullanmanızdır. Web sitenizin popüler olması için hazırladığımız özel makale aşağıdaki gibidir;

friendfeed-logo

Bu siteyi çoğu takipçimiz biliyordur. Pagerank değeri 8 global alexa değeri 2k olan bu platformu bir çok web sitesi sahibi kullanmaktadır. Kayıt olup profilinizi oluşturduktan sonra web sitenizin bağlantısını hem profilinize hem paylaşım alanına ekleyebilirsiniz. Bu tür platformlara kayıt olup bağlantınızı ekledikten sonra oluşturduğunuz hesabı ihmal etmeyin. Hiç olmazsa haftalık yada 2 haftalık paylaşımlar yapın. Makalelerinizden alıntılar yayınlayın. Kendi profilinizi oluşturduktan sonra bizim profilimizi takip ederseniz karşılık olarak sizde takip edilirsiniz.

foodspotting

PR değeri 6 global alexa değeri ise 32k olan bu siteden de kalıcı backlink alabilirsiniz. Asıl amacı insanların yedikleri yemekleri, yemek yediği restoranlar paylaştığı bir platform. Eğer sizde Türk firmalarına katkıda bulunmak istiyorsanız bu servisin uygulamasını cep telefonunuza indirebilir restoran ve yemek önerisinde bulunabilirsiniz.

vimeo-backlink

Geldik Dünya’nın en kaliteli video paylaşım platformlarından birisi olan vimeo.com sitesine. Bu site Pagerank 9 değerine sahip ve alexa’ya göre Dünya’nın en iyi 100. sitesi. Alexa global değeri100 olan siteden bağlantı almak kesinlikle şart diyebiliriz. Tabi bu siteden de link aldım artık bir şey yapmama gerek yok deyip bu işi geçiştirecek iseniz hiç almayın daha iyi. Sektörünüzle, ilgi alanlarınızla alakalı videolar paylaşmanız, profilinizi kuvvetlendirip trafik almanız web sayfalarınıza fayda sağlayacaktır.

slideshare-link

Slayt paylaşma platformu olan bu web sayfası ile hazırladığınız slaytları paylaşabilir, kitlelere ulaştırabilirsiniz. Örneğin webmaster sektöründe olan kişileri ilgilendiren bir dokümanınız var, bunu bu platformda paylaşarak duyurabilirsiniz. Bu platformu bu tür paylaşımlarla kuvvetlendirip profilinizden alacağınız bağlantı ile kaliteli backlink elde etmiş olursunuz. Pagerank değeri 8 olan sitenin global alexa değeri ise 130.

github-seo

PR değeri 8 global alexa ise 135 olan site yazılımcıların iş birliği yaptığı, geliştirdiği bir platform. Bu sayfadan bağlantı almak, almamaktan daha iyidir. Bu tür platformlara illa sitenizin ana sayfasını eklemek zorunda değilsiniz. Kategorilerinizi ya da alt sayfalarınızı da ekleyebilirsiniz.

soundcloud

Müzik yükleme platformu olan bu oluşumun pagerank değeri 8 alexa global değeri ise 181 olarak derecelendirilmiş. Bu sitede oluşturacağınız profile dilediğiniz kadar bağlantı ekleyebilirsiniz. Sosyal hesaplarınız, alt sayfalarınız, kategoriler ve aklınıza gelebilecek tüm linkler. Oluşturacağınız hesaba müzik yüklemeyi ve müziğin açıklama kısmından da bağlantı almayı unutmayın.

İyi backlinkler dileriz!

Bir önceki yazım olan WordPress İçin Hatasız Mysql Veritabanı Oluşturma başlıklı makalemi de okumanızı tavsiye ederim.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrShare on LinkedInEmail this to someone

Yorumlar

  1. mehmet

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir